04.12.2013

My i oni


Liczba głosów w ankiecie „Czy wierzysz w istnienie inteligentnych form życia pozaziemskiego?”:

Oczywiście! Z pewnością nie jesteśmy sami w Kosmosie – 17 głosów

Raczej tak – 6 głosów

Sam/a nie wiem – 3 głosy

Raczej nie – 1 głosów

Nie, w coś tak idiotycznego nie uwierzę nigdy – 0 głosów

Nigdy mnie to nie interesowało – 5 głosów


Nie do wiary – tylko jeden sceptyczny głos! Fox Moulder byłby wniebowzięty. :) A mnie po prostu serce rośnie. :) Lubemu zresztą też. ;) Zwłaszcza jemu, gdyż drąży ten temat od ponad dwudziestu lat. Powiedzieć, że wierzy w istnienie kosmitów, to mało. On jest o tym święcie przekonany. :)

W ogóle niezły egzemplarz z tego mojego faceta. Posiada chłonny, otwarty umysł i niczego a priori nie wyklucza. Udziela kredytu zaufania niemal każdej fantastycznej teorii, nie zapominając wszakże o jej późniejszym – bardzo solidnym – zgłębieniu. Potrafi poświęcić masę czasu na zapoznanie się z interesującym go tematem. Szuka informacji, analizuje, docieka, pyta i podważa. Często hamuję jego rozbuchaną wyobraźnię, podcinam wiarę w pseudonaukowe wywody, podrzucam alternatywne wytłumaczenia niezwykłych zjawisk. Kiedy jednak Marek zaczyna sypać dowodami jak z rękawa i przytaczać dziesiątki świadectw, relacji, artykułów, etc, mój wrodzony sceptycyzm topnieje. Zaraziłam się jego pasją i... nie żałuję. ;)

Poniżej zamieszczam jeden z odcinków serialu „Starożytni kosmici”, który to serial zbiera ze strony widzów zarówno pochwały, jak i cięgi. Jedne i drugie w pełni, moim zdaniem, zasłużone, gdyż nadzwyczajną staranność realizacji psuje dziecinna egzaltacja niektórych komentatorów. Niemniej zachęcam do obejrzenia – najlepiej bezpośrednio na Youtube (kliknij na ikonkę w prawym dolnym rogu filmu).


36 komentarzy:

 1. To z pewnoscia zna caly Project Camelot. I nazwiska Alex Colier, Bob Dean, Jordan Maxwell...nie sa mu obce?
  http://youtu.be/MyhgX7AmPOw
  http://youtu.be/2RwkXYZVF5E

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. http://strefatajemnic.onet.pl/ufo/astronauci-ktorzy-widzieli-ufo/0zmtk

   http://strefatajemnic.onet.pl/ufo/ufo-w-wikileaks/c9yqb
   A tu nmaterial filmowy o owym hakerze....http://youtu.be/CmD5rNsIB64

   http://januszzagorski.pl/2000/10/01/polski-general-o-poscigu-za-nol-em/

   Usuń
  2. On woli zagraniczne programy. Czyta książki, artykuły, ogląda Discovery, etc. O wymienionych przez Ciebie osobach nic od niego (jeszcze) nie słyszałam.

   Usuń
  3. Hm..to niby Polacy nie sa wiarygodni kiedy i zetkniecia z kosmosem biega?

   Usuń
  4. Nie napisałam niczego takiego. :) Zresztą, nie śledzę postępów Marka w zgłębianiu tego tematu, po prostu wiem, że szalenie się tym interesuje. :)

   Usuń
 2. spodziewałam się takich wyników ; )

  OdpowiedzUsuń
 3. Raczej nie. Tak właśnie odpowiedziałem, po raz drugi jako jedyny respondent. I kto tu, na tym blogu, śmie nadal uważać, że jest inny ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zastanawiam się, czy nie zmienić zdania.
   Możemy pójść w swoich rozważaniach w kierunku poszukiwania jedynego racjonalnego dowodu (nie wprost) na istnienie inteligentnych form życia pozaziemskiego. Otóż takim dowodem wydaje się być przenikliwa mądrość kosmitów i płynąca stąd niechęć do nawiązywania kontaktów z Ziemianami ;)

   Usuń
 4. uważam, że trzeba rozdzielić dwie kwestie...
  pierwsza, to czy istnieją "gdzieś tam" jestestwa mające samoświadomość... tu jestem zdecydowanie na "tak"...
  natomiast co do ich odwiedzin na Ziemi, to uważam że zbyt duża jest bariera kosztów i technologii, by fatygować tu się na "latających spodkach"...
  zielone ludki mają te same problemy, co Ziemianie... nie mają po prostu "pieczywa" by taką podróż zrealizować...
  pozdrawiać jzns :D...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czyli te wszystkie relacje z porwań to blaga? :)

   Usuń
  2. no cóż... skoro ktoś widzi sfagama, którego nie ma, to znaczy że sfagam JEST... niedawno po moim regionie kręcił się Lenin /a może papież JP2? jakaż to różnica?/ i panienki zaczepiał... nasze panienki?... jakże to tak, bljad'?... tak być nie może... to my go z chłopakami cap go za dupę i na milicję dziada... a co?... niech wie /jebany/...

   Usuń
 5. Patrzac na niebo, widzimy jedynie bardzo skromny ulamek Kosmosu! Wsrod tej masy konstelacji gwiazd i galaktyk znajdzie sie nie jedna planeta, ktora jest zamieszkala.

  Gdyby jednak przedstawiciele takiej cywilizacji przylecieliby do nas w odwiedziny (a przeciez niekoniecznie od razu musza ujawniac prawdziwy powod tychze odwiedzin), to moze sie to skonczyc jak spotkanie Corteza i Montezumy... .

  OdpowiedzUsuń
 6. Cześć,
  Bardzo polecam zapoznanie się z ciekawym artykułem na Wikipedii:

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Paradoks_Fermiego

  Osobiście skłaniam się ku punktowi:

  Oni istnieją (...)
  ...ale komunikacja z nimi jest niemożliwa...
  ...ponieważ cywilizacje są rozrzucone zbyt rzadko

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak ja kocham takie oderwane od realiów teorie! Nie poznaliśmy jeszcze wszystkich praw fizyki, a już ośmielamy się osądzać, czy obcy mieliby szansę dolecieć do Ziemi czy jednak nie. Bo przecież jedyną możliwością przemieszczania się w Kosmosie - wg konserwatywnych naukowców - jest zwyczajny lot przez niewyobrażalnie wielkie przestrzenie (zajmujący - bagatela! - setki tysięcy lat). :/

   Na szczęście linkowany artykuł zawiera też inne koncepcje, dlaczego PRZECIĘTNY człowiek nie miał styczności z "ufoludkami". Co prawda dowodów na wizyty pozaziemskich gości jest multum (owszem, część z nich została spreparowana, a część źle zinterpretowana, ale nie sposób wykluczyć wszystkich), tylko że trzeba się tym zainteresować, a nie czekać na oficjalne stanowisko rządów.

   Usuń
  2. Początek Twojej wypowiedzi skłaniał mnie ku pytaniu czy aby na pewno przeczytałaś całość, ale dalsza część wypowiedzi sugeruje - że tak.

   Dla przypomnienia, w artykule jest też to:

   "(...) Bazując na hipotezie, że ludzki mózg wykorzystuje w swoim działaniu zjawiska kwantowe (jak sugeruje np. Roger Penrose), można dojść do wniosku, że istnieje możliwość odbierania przez niego sygnałów w sposób nielokalny, przy użyciu kwantowego splątania (patrz również Teleportacja kwantowa oraz Kryptologia kwantowa). Niektórzy spekulują, że niektóre przypadki mistyków, szamanów albo schizofreników są efektem mniej lub bardziej zniekształconej komunikacji (...)"

   Usuń
  3. Na początku odniosłam się do TWOJEJ opinii odnośnie kontaktów z kosmitami, nie do całego artykułu, który zawiera mnóstwo nieweryfikowalnych (NA RAZIE!) przypuszczeń.

   Usuń
  4. Tak też zostało to ujęte w artykule:

   "(...) Teoretyczne próby rozwiązania

   Niektórzy teoretycy traktują brak znalezionych dowodów jako dowód braku pozaziemskiego życia i skupiają się na wyjaśnianiu dlaczego go nie ma. Inni usiłują znaleźć wyjaśnienia niewykluczające istnienia takiego życia, znajdując przyczyny, dla których wciąż go nie wykryliśmy. Najpopularniejsze wyjaśnienia przedstawione są poniżej: (...)"

   Usuń
  5. Aha... piszesz o multum dowodów, a pokaż jeden, który nie został spreparowany, źle zinterpretowany i nie jest to opowieść drugiego człowieka.

   Usuń
  6. Aha, oczekujesz MOJEGO świadectwa, tak? Sorry, nie miałam jeszcze (nie)przyjemności z ufoczkami. ;) Za to mój facet śledził - wraz z przeklinającą rozładowujące się kamery ekipą W-11 - latające świetlne punkciki, które kołowały nad kręgami (w zbożu czy wysokiej trawie - nie pamiętam) na Felinie. To było naprawdę dziwne doświadczenie... Oczywiście baterie w aparacie padły.

   Usuń
 7. "Powiedzieć, że wierzy w istnienie kosmitów, to mało. On jest o tym święcie przekonany. :)"

  Witaj Kira.

  "Tam gdzie kończy się ludzka wiedza,zaczyna się wiara"

  Ludzi niewierzących prawdopodobnie nie ma.Każdy ma potrzebę jakiejś wiary.
  Kosmos jest nieskończony,więc każda teoria jest możliwa.
  Ważne,żeby jakakolwiek wiara mózgu nie uszkodziła.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Odróżnijmy jednak wiarę w Boga (za którą idzie domniemanie, czym jest Dobro, a czym Zło) od wiary w istnienie kosmitów.

   Usuń
  2. Jest wiara w Boga(kilka religii i wyznań),Szatana(kilka odmian),są wiary w bogów i bóstwa,jest wiara w kosmitów.
   Ps.
   Jedni wierzą w "istnienie kosmitów,inni wierzą w kosmitów.Są nawet takie kościoły.
   Jedni wierzą,że kosmici są dobrzy,inni że źli.

   Usuń
  3. To już przegięcie. :)

   Usuń
  4. A bardziej konkretnie?

   Usuń
  5. Czcić kosmitów? Absurd.

   Usuń
  6. Wcale niekoniecznie! Dosc prawdopodobne jest to, ze sumeryjscy Annunnaki i Starotestamentowe Elohim naleza wlasnie do kategorii kosmitow (a ze byli czczeni jak bogowie?!?). Cortez mimo, ze nie byl nawet kosmita byl w pewnym etapie czczony jako wcielenie Quetzalcoatla lub jego potomek... .

   Usuń
  7. Ale z "wiarą",jak widać,różnie bywa.

   http://strefatajemnic.onet.pl/extra/kosmiczna-katedra-scjentologow/3zf2b

   Usuń
 8. Ludziom po prostu brakuje jakiś cudowności i spisków jako odskoczni od życia codziennego.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Życie pozaziemskie - spiskiem???

   Usuń
 9. Ja w liceum czytałam von Danikena, książki o cudownych zjawiskach i zastanawiałam jak kosmici mogą wyglądać. I bałam że mnie porwą jak siostrę Muldera z "Archiwum X". Na studiach doszłyśmy do wniosku z koleżanką, że przystojni kosmici z jasnymi włosami (tacy wikingowie) mogli by nas porwać :-)

  OdpowiedzUsuń
 10. Ten ktoś, kto doprowadził do wielkiego wybuchu, nie przeżył go ;)
  Jesteśmy sami.

  OdpowiedzUsuń
 11. Wiadomo, że życie po za naszą planetą istnieje i to na 100 %. Oczywiście nie zamierzają tego podać, jako faktu z realnymi dowodami, bo cały światopogląd i wiara w Boga straciłaby sens. Wybuchła by panika, dochodziłoby do tragedii. Ludzie muszą się bać śmierci, kary boskiej, bo inaczej żadnych zasad i moralności by nie było. Nie wszyscy są intelektualistami są też zwykli ludzie, którzy żyją wiarą, chociaż niektórym z nas może wydawać się to głupie.

  Ja np. mogę powiedzieć, że wierze w NWO, tzw. Nowy porządek świata i zakon iluminatów, który ma niecne plany wobec ludzkości. Poczytajcie sobie to zaczniecie jarzyć, o co w tym biega.
  GMO i inne trucizny chemtrails. Trują nas wszystkim, co się da. Dużo ostatnio jest zachorowań na raka. To nie bierze się znikąd. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 12. "Wiadomo, że życie po za naszą planetą istnieje i to na 100 %"

  .I to się nazywa prawdziwa Wiara.
  Co prawda nie wiadomo dlaczego "wiadomo"(?)i kto nie zamierza tego ujawnić,ale domyślamy się,domyślamy,prawda?
  Prawie 1oo% Ziemian wierzy w Boga,więc można sobie wyobrazić tę panikę.Mała garstka ludziów światłych nie zapanuje przecież nad tą Apokalipsą.
  Pozdrawiam i zdrówka życzę intelektualistce..

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. E tam wiara taka logika . Nie jest możliwe aby nic nie istniało po za nami. Wszechświat jest nieskończony i nie wierze w to ,że tam nie ma nic tylko próżnia . A NWO i iluminaci to się tak ładnie nazywa ,ale dużo jest świrów na tej planecie . Hitler ,Stalin doszli do władzy a byli świrami .
   Po prostu ja zawsze biorę pod uwagę wszystkie możliwości i prawie zawsze jestem na wszystko przygotowana i mało kto lub co jest wstanie mnie zaskoczyć .
   Pozdrawiam wieczorową porą .

   Usuń
  2. @ Julianne

   Ja również nie wykluczam takich opcji, lecz i przejmować się nie zamierzam, gdyż nic nie jestem w stanie z tym zrobić.

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...